Εκτύπωση

Η Ηλιούπολη χάνει 0-3 απο τις "πράσινες"

on .

pao-ilioupoli

Ο Παναθηναϊκός πέρασε εύκολα απο την Ηλιούπολη με 3-0 και με τη βοήθεια των 16 πόντων της Μερτέκη.

Στο πρώτο σετ οι "πράσινες" μπήκαν δυναμικά, με την Κωνσταντινίδου να πιέζει απο το σερβίς, ανοίγοντας έτσι τη διαφορά στο 11-21. Η Ηλιούπολη κατάφερε μόνο να μειώσει και έτσι να λήξει το σετ 15-25.

Στο δεύτερο σετ ο Παναθηναϊκός μπήκε και πάλι δυνατά στη συνέχεια όμως έπεσε και η Ηλιούπολη εκμεταλευόμενη την κατάσταση ισοφάρισε στο 14-14 ενώ κατάφερε να περάσει και μπροστά με 23-21. Το προβάδισμα των γηπεδούχων δεν κράτησε πολύ καθώς ο ΠΑΟ μετά απ οεπίθεση της Τσίμα και λάθος της Ηλιούπολης πέτυχε το 0-2 με 27-29.

Στο τρίτο και τελευταίο σετ η Ηλιούπολη χωρίς να τα παρατήσει ακολουθούσε τον ΠΑΟ στο σκοράρισμα. Αυτό όμως δνε κράτησε και πολύ αφού οι φιλοξενούμενες ξέφυγαν με 21-25 διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.

Ηλιούπολη (Λυκογιάννη) Γκλιγκόροβιτς 3, Καπέλλου, Γιοβάνη 8, Μπανίκα 3, Μαλουσάρη 7, Βούκοβιτς 13, Αργυροπούλου -λ / Γεωργίου, Ευθυμιοπούλου, Βέλλιου 6, Τσαβαλιά.

Παναθηναϊκός (Καζάζης) Μερτέκη 16, Κουτουξίδου 2, Γκούζου 12, Μόλναρ 10, Τσίμα 12, Κωνσταντινίδου 8, Ρόγκα -λ / Αγγελοπούλου, Καββαδία 3.